Акне — Вугрова хвороба

Вугрова хвороба (акне) – один з найпоширеніших дерматозів, що вражає близько 90% людей підліткового віку. Для деяких з них це варіант норми, а для інших — косметична проблема на все життя.

Пусковим фактором для акне є дисбаланс гормонального статусу організму. А в розвитку даного захворювання можна виділити такі чинники: підвищена продукція шкірного сала, скупчення рогових мас в протоках сальних залоз, розмноження бактерій Proprionibacterium acnes (P.acnes) і запальна реакція в оточуючих тканинах.

Важкі форми акне або неправильне лікування акне призводить до утворення застійних пігментних плям, рубців. Позбутися від цих ознак постакне вже дуже складно.

Лікування вугрових висипань

Ефективне лікування вугрових висипань передбачає вплив на всі ланки розвитку захворювання. У кожного пацієнта переважає той чи інший компонент, що стимулює розвиток акне, крім того, різні люди по-різному реагують на препарати, тому і лікування для кожного різне.

Лікування вугрового висипу дає найкращі результати при поєднанні медикаментозного лікування, лікувальних процедур і правильного домашнього догляду.

У нашому Центрі INSPIRE лікування акне проводиться таким чином:

1.      Консультація лікаря-дерматолога і призначення схеми лікування вдома.

2.      Лікувальні процедури в Центрі INSPIRE.

3.      Догляд за проблемною шкірою.

4.      Лікування постакне, якщо в цьому є необхідність.

Консультація лікаря-дерматолога і медикаментозне лікування акне

Лікар-дерматолог проводить першу консультацію для всіх пацієнтів з акне. Призначається схема лікування медикаментозними засобами, яка, в залежності від ступеня вугрової хвороби може бути зовнішньою або внутрішньою.

Препарати для зовнішнього лікування акне

Це ті засоби, які наносяться на шкіру. Ми завжди намагаємося віддати перевагу їм, перш ніж приступати до застосування таблетованих засобів. До таких препаратів належать: бензоилпероксид, азелаїнова кислота, препарати цинку, антибактеріальні препарати, топічні ретиноїди. До складу зовнішніх засобів входить бензоилпероксид, молекули якого настільки малі, що проникають глибоко у вістя фолікулів, а не скупчуються на поверхні шкіри. Другим активним компонентом є саліцилова кислота — дуже хороший кератолітичний і антисептичний компонент. Уваги також заслуговують препарати групи ретиноїдів, які зменшують продукцію шкірного сала, а також скупчення рогових мас у вістях сальних залоз.

Системна терапія акне

Медикаменти для прийняття всередину призначаються при важких формах акне, а також при неефективності зовнішнього лікування. До них відносяться антибактеріальні засоби, гормонокоригуюча терапія, системні ретиноїди та ін.

Слід зазначити, що не дивлячись на велику різноманітність засобів для лікування вугрового висипу в аптеках, вони не універсальні і не завжди підходять пацієнтам. Тому призначати і контролювати ефективність лікування повинен лікар-дерматолог.

Лікувальні процедури в Центрі здоров’я і краси INSPIRE

Лікування вугрового висипу тривале. Основне лікування пацієнт проводить вдома, використовуючи призначені лікарем засоби. У Центрі проводяться процедури, який з нашого досвіду показали себе найбільш ефективними і допомагають усунути глибокі застійні явища, а також прискорити процес одужання.

Атравматична чистка обличчя

Процедура, до складу якої входить застосування спеціальних лікарських засобів, після яких механічне очищення пор і видалення комедонів не призводить до травмування і після процедури шкіра пацієнта виглядає нормально. У більшості випадків ця процедура необхідна, оскільки деякі елементи шкірного висипу не проходять самі по собі навіть при дуже ефективній терапії, їх повинен акуратно і асептично видалити фахівець, щоб на шкірі не залишилося слідів.

Детальніше про чистку обличчя читайте в розділі КОСМЕТОЛОГІЯ

Хімічні пілінги

Саліциловий пілінг — відлущує ороговілі лусочки шкіри, які закупорюють пори, має антисептичну дію, зменшує жирність шкіри, вирівнює рельєф. Може застосовуватися і при запальних елементах акне. Залежно від чутливості шкіри вибирається концентрація розчину, що наноситься в декілька шарів.

Пілініг Джесснера — це комплексний склад з саліцилової, молочної кислоти і резорцінола. Цей пілінг особливо показаний пацієнтам з застійними плямами після або під час акне. Дуже добре освітлює шкіру, роблячи її сяючою, здоровою і молодою. Пілінг Джесснера глибший по проникненню в шкіру, тому вимагає високої кваліфікації фахівця.

Комбіновані пілінги з ретинолом — до складу яких входять фруктові кислоти і ретинол. Підсушують запальні елементи, прекрасно усувають застійні плями, вирівнюють колір обличчя, зменшують жирність шкіри. Мають тривалий ефект. До них відносяться Нано-пілінги і процедура ABR-start.

Детальніше про хімічні пілінги читайте в розділі КОСМЕТОЛОГІЯ

Догляд за шкірою при акне

Після усунення основних висипань, коли шкіра вже чиста і не вимагає активного лікування, можна приступити до регулярного догляду, щоб не допустити подальшого загострення акне. Догляд за проблемною шкірою повинен бути дуже продуманим, оскільки будь-яке неправильне застосування засобів може знову спровокувати акне.

Догляд за проблемною шкірою складається з процедур в Центрі INSPIRE, а також домашньої косметики. Розроблені програми реабілітації, догляду за жирною, сухою і чутливою проблемною шкірою дуже добре доповнюють базові лікувальні процедури в нашому Центрі та в період ремісії можуть використовуватися самостійно.

Наш косметолог підбере професійну косметику для домашнього використання, що має лікувальні, зволожуючі властивості, при цьому не надає шкірі жирний блиск і не закупорює пори шкіри. Це і засоби для вмивання, лосьйони, емульсії, сироватки. Важливо відзначити, що використовувана нами косметика не містить консервантів і в основному складається з натуральних рослинних компонентів.

Найменування послугиЧас, хвЦіна, грн
Огляд та консультація дерматологічна*30700
Ультразвукова чистка601000
Атравматична чистка обличчя901000
Комплексна чистка (ультразвукова + механічна)901200
Комбінований пілінг з ретинолом і апаратним введенням активних лікувальних сировоток60-901500

*При записі на процедуру консультація безкоштовна

7 8 9

Фото до і після лікування акне

Лікування постакне

При несвоєчасному або неправильному лікуванні вугрової хвороби формуються вторинні зміни, які залишаються якщо не на все життя, то дуже надовго.

Види постакне:

 • Застійні пігментні плями
 • Атрофічні рубці

Эти образования глубокие, лечение их очень сложное и длительное.

Застойные пятна – бывают красного, коричневого цвета. Хорошие результаты в их лечении дают химические пилинги с содержанием ретинола, а также пилинг Джесснера. Мы также иногда применяем авторские методики мезотерапии. В домашних условиях возможно применение системы гидрохинона и третиноина. Очень важный аспект – солнцезащита, которую нужно применять всегда и правильно!

Атрофические рубцы – одно из самых сложных состояний в эстетической медицине. Они разделяются на несколько видов, в зависимости от глубины и формы. Нужно заметить, что нет панацеи в лечение рубцов постакне, для каждого пациента – разные методы, их количество и разный прогноз.

В нашем Центре здоровья и красоты INSPIRE применяются следующие виды лечения атрофических рубцов постакне:

Субцизия рубцов – подсечение фиброзных спаек у дна рубца. Специальная игла вводится под рубец, и врач отсекает от подлежащих тканей рубцовую. Процедура проводится под местной анестезией и совершенно безболезненна. Рубец постепенно поднимается и выравнивается над уровнем кожи. Применяется при неглубоких «округлых» атрофических рубцах.

Химическая реконструкция рубцов кожи. Суть метода в нанесении высококонцентрированной кислоты специальным адаптером на дно рубца. На дне происходит ограниченная воспалительная реакция и рубец постепенно выравнивается. Подходит только для мелких «колотых» рубцов.

Инъекции ферментов – проводятся для размягчения рубцовой ткани. Применение этого метода оправдано при сочетании атрофических и гипертрофических рубцов.

Заполнение рубцов гиалуроновой кислотой. Не всегда возможно просто заполнить рубец гелем, как, например, морщинку. Чаще всего под рубцом есть фиброзная спайка с подлежащими тканями и гель туда не попадает. Но при предварительном подсечении, либо при очень поверхностных небольших рубцах, это становится возможным и идеально выравнивает кожу.

10 11

Фото до и после лечения постакне

Угревая сыпь – проблема очень распространенная, но существует множество эффективных способов ее лечения. Главное, на наш взгляд, совместная работа дерматолога, косметолога и самого пациента, тогда положительных результатов Вы добьетесь быстро и навсегда!

Читайте также дополнительную информацию об акне в наших СТАТЬЯХ.

Ждем Вас в Центре здоровья и красоты INSPIRE!

Наши телефоны в Киеве: 063-715-32-88, 066-726-31-33

Задать вопрос специалисту


  Ваше имя (обязательно)

  Ваш e-mail (обязательно)

  Ваш телефон

  Ваш вопрос

  Введите код с картинки
  captcha  

  Поделитесь с друзьями