Пігментні плями

Пігментні плями – скупчення пігменту (меланіну) в різних шарах шкіри.

Пігментні плями можна розділити за походженням:

 • вроджені
 • придбані

Вроджені (родимі) плями характеризуються глибоким заляганням пігменту і важко піддаються лікуванню.

Придбані пігментні плями виникають на обличчі і на тілі, можуть бути поверхневими і глибокими, а також змішаними.

Причини появи пігментних плям різні, це і вплив ультрафіолетового випромінювання, гормональні зміни, вторинні прояви різних захворювань шкіри і внутрішніх органів, а також посттравматичні пігментації.

 Мелазма (глибока) — цей стан шкіри ще називають «маска вагітності», хлоазма. Дійсно, в основі мелазми лежить гормональне зміна, тому зазвичай мелазма виникає у жінок репродуктивного віку і найчастіше з’являються плями після вагітності на вилицях, на лобі, над губою. Однак, бувають випадки, коли це захворювання не пов’язано з народженням дитини. Мелазма буває поверхнева, глибока і змішана. При поверхневому залягання пігменту ефективно прибрати його можна пілінгу, при глибокому — необхідно застосування пілінгів в поєднанні з використанням гідрохінона і третіноіна (відбілюючі засоби).

Вторинна пігментація виникає після вугрової хвороби;

Сенильний кератоз – захворювання, що проявляється піднятими плямами, що лущаться, часто в поєднанні з розширеними судинами.

Видалення пігментних плям

Способи видалення пігментних плям залежать від походження, виду і глибини залягання пігментації.

3 4

Відбілюючі засоби

Не дивлячись на величезну кількість пропозицій по освітляющим кремам, маскам і косметичних процедур, найефективніше «працюють» ті, активними інгредієнтами яких є тільки гідрохінон і третиноін. Застосування цих кремів здійснюється вдома. Але схему і кількість нанесення повинен розписати і пояснити лікар після огляду. Ці засоби є медичними і повинні застосовуватися грамотно. Також можливе застосування гідрохінону для профілактики повторного появи пігментації в поєднанні з сонцезахистом.

Найменування послуги

Час, хв

Ціна, грн

Огляд (дерматоскопія) та консультація дерматологічна (первинна) *

30

700

Мезотерапія для лікування пігментації (освітлююча)

90

1500

Комбінований пілінг з ретинолом

60-90

1500

*При записі на процедуру консультація безкоштовна

Ефективне видалення пігментних плям залежить від правильної діагностики шкіри і грамотного поєднання методів коррекції лікарем дерматологом. Велику роль відіграє і ретельне ставлення пацієнта до сонцезахисту, оскільки, якщо є схильність до пігментації, то, на жаль, вона залишиться вже назавжди. Потрібно правильно і відповідально виконувати рекомендації лікаря після проведених процедур, тоді Ваша шкіра буде чистою і здоровою завжди!

Чекаємо Вас в Центрі здоров’я і краси INSPIRE!

Наші телефони в Києві: 063-715-32-88, 068-855-66-86

Задать вопрос специалисту


  Ваше имя (обязательно)

  Ваш e-mail (обязательно)

  Ваш телефон

  Ваш вопрос

  Введите код с картинки
  captcha  

  Поделитесь с друзьями